BohaterON

 28 września 1939 roku i 28 września 2017 roku – dwie daty, które łączy jedno: PAMIĘĆ. Nie przez przypadek akcja pisania kartek do Powstańców Warszawskich zorganizowana została w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w  Janowie Lubelskim właśnie w tym dniu- 28 września. W ten sposób chcieliśmy oddać hołd obrońcom stolicy, a data 28 września 1939 roku wiąże się właśnie z Warszawą- miastem, które miało nigdy nie podnieść się z ruin. W szkolnej Izbie Pamięci mieliśmy tego dnia napisać najtrudniejsze 25 słów w naszym życiu. 25 słów – właśnie tyle mógł liczyć komunikat, który wysyłano podczas Powstania Warszawskiego.  Zanim przystąpiliśmy do pisania wiadomości, obejrzeliśmy wspólnie film pt. „Miasto ruin”, który uświadomił nam ogrom zniszczeń oraz tragedię mieszkańców Warszawy. Następnie przystąpiliśmy do zadania, które na początku wydawało nam  się bardzo proste, jednak wzruszenie oraz podniosłość chwili sprawiły, iż nie każdemu udało się zawrzeć wyrazy podziwu, szacunku i uznania w tak krótkim komunikacie. Kartki wypisane przez nas są wzruszającym dowodem na to, że pamięć o powstaniu jest wciąż żywa, a młodzi ludzie utożsamiają się z powstańcami, którzy swoją postawą pokazali jak pięknie żyć i godnie umierać.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Akcja BOHATERON zakończyła się minutą ciszy, podczas której zastygliśmy w bezruchu oglądając krótki film zaczynający się od słów: „ Jest takie miasto, które co roku zatrzymuje się na minutę…” Również my, społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórzaw Janowie Lubelskim, zatrzymaliśmy się na minutę, by powiedzieć Powstańcom Warszawskim  to jedno słowo- DZIĘKUJĘ. I właśnie taka wiadomość poszła z naszej szkoły w świat 28 września 2017 roku.

Serdecznie dziękujemy Paulinie Molickiej, naszej absolwentce, wolontariuszce akcji, za wsparcie oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Koordynatorki akcji:
Maria Krzosek
Izabela Skrzypa
Dorota Rachwalska-Kata

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s